فروشگاه اینترنتی خانه رضوانی

چراغ خطی، چراغ‌های ال‌ای‌دی می‌باشند که امروزه برای تامین انرژی و نور از آن استفاده می‌شود و به‌علاوه توجه افراد به تاثیر چراغ بر دکوراسیون داخلی، موجب شده است که بسیاری از افراد و طراحان برای نورپردازی از آن استفاده نمایند‌.  چراغ خطی با ال‌ای‌دی‌های خود نور را در زاویای مختلف می‌تاباند و سایه روشن‌های زیبایی را به محیط می‌بخشد که انعکاس خوبی را به‌همراه دارد.

چراغ خطی ال‌ای‌دی در ابعاد و اندازه‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید بسته به نیاز و حتی دکوراسیون خود آن را انتخاب کنید.

شما با توجه به مکان موردنظر خود اعم از خانه، اداره، شرکت و یا محل کار و غیره می‌توانید نوع‌ و مدل چراغ خود را برای نورپردازی بهتر و استفاده‌ی بهینه از انرژی و مصرف کم که به‌مراتب هزینه‌ی کم‌تری را به دنبال دارد چراغ ال‌ای‌دی مورد نیاز خود را به‌کار بگیرید.

درباره چراغ های خطی

یکی از انواع چراغ‌های ال‌ای‌دی، چراغ ال‌ای‌دی خطی می‌باشد که قابلیت نصب روکار و توکار دارد هم نور یک‌دست در یک خط باریک و با یک‌نواختی می‌دهد و هم‌ مصرف انرژی کمی با خود دارد، این نوع از چراغ‌ها در دکوراسیون با سبک مدرن خیلی کارایی و هم‌خوانی دارد.

چراغ ال‌ای‌دی خطی به‌دلیل انعطاف‌پذیری بالا هم در کف، و هم سقف و دیوار‌ها قابل نصب می‌باشد.

این نوع از چراغ‌ها مستطیل شکل هستند، در هنگام خرید چراغ‌ها ال‌ای‌دی خطی دقت کنید چرا که باید توجه نمایید قابلیت نصب تووکار دارد و یا اندازه و ابعاد آن به محل موردنظر می‌خورد یا نه؟ که دوباره مجبور به عوض کردن یا خرید مجدد آن نشوید.

شما می‌توانید از چراغ‌های خطی ال‌ای‌دی در هتل‌ها، مکان‌های تجاری، راهروها، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها، کتابخانه‌های عمومی، ورزشگاه‌ها و سالن‌های کنفرانس استفاده کنید. به دلیل حجم بالای مصرف در این‌ مکان‌ها، استفاده از چراغ ال‌ای‌دی خطی بهینه می‌باشد و مصرف آن کم‌تر و مقدار هزینه‌ای که برای مجموعه به‌دنبال دارد بسیار پایین است.

انواع چراغ های خطی

انواع چراغ خطی-چراغ های خطی روکار

همانطور که از اسم آن مشخص است چراغ خطی روکار، نیاز به این ندارد که روی سقف برش بزنید، شما می‌توانید چراغ خطی ال‌ای‌دی را به‌شکل رو کار بر روی سقف‌های نسبتا بلند یا دیوار‌های مختلف نصب کنید، چراغ خطی ال‌ای‌دی از نوع روکار را می‌توانید برای ساختمان‌ها و مکانی که  سقف آن از قبل ساخته شده، استفاده کنید، این نوع از چراغ‌ها در مکان‌های مختلف اداری، خانه‌ها، تجاری، باشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها و سالن‌ها استفاده می‌شود

  برای نصب چراغ‌های خطی روکار شما می‌توانید در محل مورد نظر با دستگاه مته سوراخ ایجاد کنید و از طریق پیچ و رولپلاک  روی دیوار یا سقف، گیره نگهدارنده فلزی را نصب کرده سپس چراغ خطی روکار را به آن وصل کنید. از چراغ‌های خطی روکار برای نازک‌کاری و فضاهایی با شاخصه‌های معماری خاص استفاده می‌شود.

چراغ های خطی روکار
چراغ های خطی توکار

انواع چراغ خطی- چراغ خطی توکار

چراغ‌های خطی توکار مستطیل شکل می‌باشند در ابعاد و اندازه‌های مختلف که به‌شکل توکار با لبه و بدون لبه هستند هم در سقف‌های معمولی و هم در سقف‌های کاذب به‌کار می‌رود، در هنگام خرید این نوع از چراغ‌های ال‌ای‌دی توکار باید دقت کنید که آیا قابل به‌کارگیری در سقف به‌شکل توکار می‌باشد یا نه؟

چراغ خطی توکار در مکان‌های مختلف اداری، تجاری، باشگاه‌ها، سالن‌ها، خانه‌ها، فروشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد چرا که نور آن تیز نیست و چشم را نمی‌زند، بخاطر همین از گزینه‌ی خوبی در نورپردازی عمومی محسوب می‌شود.

انواع چراغ خطی- چراغ خطی آویز

این نوع از چراغ‌ها شبیه چراغ‌های خطی روکار نیاز به برش در سقف ندارند بلکه با دو پایه از سقف توسط زنجیر یا سیم آویزان می‌شوند فقط باید به ارتفاع سقف برای نصب آن دقت کرد.

تفاوت چراغ خطی آویز با چراغ خطی روکار این است که از طریف آویز‌های خطی مختلف می‌توان خط‌های نوری متنوعی را در محیط ایجاد کرد، که باعث مدرن‌تر شدن فضا می‌شود.

 چراغ خطی آویزان طیف وسیعی از محیط را برای نورپردازی تحت‌الشعاع قرار می‌دهد اما احتمال دارد روشنایی چراغ خطی آویزان برای یک سالن بسیار کم باشد قبل از خرید دقت‌ و عوامل موثر را درنظر بگیرید. چراغ‌های خطی فقط مستطیل شکل نمی‌باشند به‌صورت حلقوی و یا در اشکال متنوع دیگر با تمرکز و بازتاب انواع مختلف نور در بازار وجود دارند.

چراغ های خطی آویز

نکات خرید چراغ‌ های خطی

یکی از مواردی که باید در خرید چراغ‌های خطی توجه کنید، برند این نوع از چراغ‌ها می‌باشد، چراغ خطی به‌دلیل تولید بالای آن انواع زیادی از برند‌های آن در بازار موجود است، شما باید از برند معتبر این نوع از چراغ خطی را خریداری نمایید باید برند شما از تکنولوژی بالا و به‌علاوه گارانتی برخوردار باشد، در عیر اینصورت از خرید آن خودداری نمایید. چرا که نه‌تنها عمر کمی خواهد داشت بلکه باید هزینه‌ی بیشتری برای دوباره نصب کردن ان بپردازید.

ابعاد چراغ‌ های خطی

چراغ‌های خطی ال‌ای‌دی در ابعاد و عرض‌های مختلفی در بازار موجود می‌باشند، اگر می‌خواهید از چراغ‌های خطی برای نورپردازی استفاده کنید باید قبل از هرگونه اقدامات اجرایی باید ابعاد و اندازه‌ی مشخص در مکان موردنظر را تعیین نمایید و بسته به آن چراغ خطی خود را خریداری کنید. پس یکی از الویت‌ها در خرید چراغ‌های خطی، توجه به ابعاد و اندازه‌ی آن می‌باشد.

میزان روشنایی چراغ‌ های خطی

میزان روشنایی چراغ‌ های خطی

بعد از توجه به ابعاد چراغ‌های خطی باید به این نکته دقت کنید که چراغ‌های خطی را برای چه مکانی می‌خواهید استفاده کنید که شدت نور آن باید به چه میزان باشد چرا که چراغ‌های ال‌ای‌دی خطی به‌دلیل وجود ماژول‌های ال‌ای‌دی متفاوتی که ارائه می‌شوند، قدرت و شدت روشنایی متنوعی دارند، درنتیجه توجه به مکان بسیار مهم می‌باشد که چراغ‌های خطی هم برای روشنایی و نورپردازی محیط و هم در دکوراسیون به‌کار می‌رود برفرض مثال در مکان‌های بزرگ باید از چراغ‌های ال‌ای‌دی با قدرت و توان بالاتری نسبت به مکان‌های کوچکتر استفاده کرد.

طول عمر چراغ های خطی

طول عمر چراغ‌های ال‌ای‌دی باتوجه به تنوع آن‌ها متفاوت می‌باشد در چراغ‌های خطی هرچقدر دما بالاتر رود مدت عمر آن کم‌تر می‌شود، هرچند که در چراغ‌های مختلف قسمتی به نام هیت سینک تعبیه شده تا تبادل دما صورت گیرد و چراغ خنک شود با بدنه‌ی الومینیومی اکسترودی که دارد وظیفه تبادل حرارتی را انجام می‌دهد درنتیجه در خرید چراغ‌های خطی به طول عمر و تبادل حرارت آن دقت نمایید.

چراغ‌های خطی از متمرکز شدن نور در یک‌جا جلوگیری می‌کنند و باعث نورپردازی به‌صورت یک‌نواخت می‌شوند و حتی بعضی از این‌ چراغ‌های خطی رنگ‌های پودری بر روی آن‌ها پخش شده است که می‌تواند انواع نورپردازی با قابلیت رنگ‌های متنوع را برای دکوراتیو فضا ارائه کند.

طول عمر چراغ های خطی
اطلاع رسانی زمانی که محصول در انبار موجود شد به شما اطلاع خواهیم داد. لطفا آدرس ایمیل معتبر خود را در زیر بگذارید.